dla dzieci i o dzieciach

Farmaceutyka to bardzo zmienna gałąź przemysłu

Okres jesienno-zimowy jest przepiękny, jednak jak każda pora roku ma on swoje minusy. Jednymi z nich są na pewno przytrafiające się dużo częściej przeziębienia i grypa. Rzecz jasna można się wtenczas leczyć domowymi sposobami, a więc syropem z cebuli, mlekiem i miodem. Tym z nas którzy od czosnku i cebuli wolą trzymać się z dala, zostaje apteka.Medykamentów na te rozpowszechnione schorzenia jest całkiem sporo.

tabletki

Ponieważ większa część z nich osiągalna jest bez recepty, można je bez problemu promować w środkach masowego przekazu. Stąd dziwią mnie trochę wyniki badań rynku farmaceutycznego i spadek sprzedaży liczby opakowań medykamentów wydawanych bez recepty. Sądzę, że prawdopodobnym wytłumaczeniem tegoż stanu rzeczy może być podniesienie cen, (może to potwierdzać równoległy wzrost wartości sprzedaży). To oznacza, że za mniejszą ilość opakowań płacimy więcej . Zgadza się to z mymi empirycznymi obserwacjami. Taka nierównowaga może stanowić zagrożenie dla rynku.

W jakimś momencie nastąpi kryzys i farmaceuci będą zmuszeni obniżyć swoje narzuty.link do www dentysta Wałbrzych dentysta WałbrzychWspomniany trend jest wzmacniany tym, iż sprzedaż lekarstw refundowanych przez chaos związany z refundacją (zmiana w ustawie) również spadła w porównaniu do roku 2011. Inną przyczyną spadku ilości sprzedanych farmaceutyków w stosunku do rozmiaru sprzedaży sprzed 3 lat może być fakt, że w roku bazowym (przed przekształceniem regulacji prawnych) klienci aptek masowo wykupywali farmaceutyki, tak więc dokonane zapasy bez wątpienia w sposób negatywny wpłynęły na poziom sprzedaży w roku kolejnym.

Światłem w tunelu dla sprzedawców leków może być wzrost sprzedaży liczony pomiędzy 2012 a 2013 rokiem. Wydaje się, że może udać się zneutralizować wynik „rezerw”. Przyspieszyć ten proces może obniżka marż, zwłaszcza że w całej gospodarce mamy do czynienia z deflacją, czyli ogólnym spadkiem cen.

leki i suplememty diety

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie jak w innych gałęziach handlu apteki sieciowe znajdują się w lepszej sytuacji aniżeli ich indywidualni konkurenci. Związane jest to z tym, że sieci z powodu swych rozmiarów są interesującym partnerem negocjacyjnym dla wytwórców leków. Na stabilizację branży wpłynęła by również stabilna polityka zdrowotna, lecz ten czynnik uzależniony będzie od polityki państwa, nie zaś od elementów ekonomicznych.

admin

View more posts from this author