dla dzieci i o dzieciach

Elektryczna niania jako potrzebne wyposażenie przyszłych rodziców

Jeszcze przed urodzeniem pociechy większa część rodziców uzupełnia wyprawkę dla swojego dziecka. Wśród mnóstwa rzeczy przydatnych dla maluszka, na liście sprawunków przyszłych rodziców często pojawia się elektryczna niania.

biurka

Autor: Olgierd Rudak
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępnych jest wiele wersji owego sprzętu i zadaniem opiekunów jest wyłonić taki wzór, który bardzo dobrze sprawdzi się w ich przypadku.
Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Elektryczna niania może być analogowa, bądź cyfrowa. W skład owych sprzętów wchodzi nadajnik i odbiornik. Walorem urządzenia analogowego jest niska cena, mocniejszy sygnał, a przez to także znaczny zasięg. W niani cyfrowej sygnał nadawany jest w postaci kodowanej, dzięki czemu nie może być zaburzony przez inne sprzęty.

Jeżeli przedstawiany temat Cię zaintrygował, sprawdź koniecznie ten świetny link – znajdziesz tam mnóstwo użytecznych informacji.

Ton jest czysty, bez zniekształceń, jednak zasięg nie jest tak duży jak w przypadku analogowych. W handlu osiągalne są również urządzenia wyposażone w kamerę, dzięki której rodzice mogą również oglądać maluszka. Poniektóre posiadają dodatkowo tryb nocny. Dzięki wdrożeniu podczerwieni jest możliwość monitorować dziecko przy zgaszonym świetle. Dla bardziej wymagających producenci przygotowali nianie elektroniczne z zastosowaniem monitora oddechu. Monitor kontroluje oddech malucha dzięki dyskom sensorowym umiejscowionym pod materacykiem. Powiadamia o zatrzymaniu oddechu dziecka już po 15–20 sekundach od utrwalenia ostatniego oddechu. Jest to w szczególności istotne w przypadku wcześniaków.

Dużą wygodą jest to, że owe sprzęty działają bezprzewodowo.
Może elektryczna niania nie jest urządzeniem głównej potrzeby, jednakże dla wygody i spokoju rodziców należałoby się w nią zaopatrzyć.

admin

View more posts from this author