misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Tag Archive: dziecko

Jak możemy wybrać idealne obuwie dla dziecka?

dziewczynka w różowym stroju
W sprzedaży można dostać dużo typów bucików dla dzieci: półbuciki, buciki do nauki chodzenia, sandały, buty zimowe dla dzieci, nawet buty profilaktyczne czy chodaki dla dzieci. Sklepowe półki przyciągają wzrok wzorami, kolorami, walorami profilaktycznymi obuwia dla dzieci. Jednakże nie trzeba kupować butów profilaktycznych czy też posiadające wkładki ortopedyczne bez skonsultowania się ze specjalistą, bo taka wkładka użyta bez potrzeby może tylko zaszkodzić.
Continue Reading article

W jaki sposób zapewnić pomoc uczniom z niepełnosprawnością?

niepełnosprawność
Współczesna psychologia zna już sporo najróżniejszych zaburzeń psychicznych, które mogą spadać zwłaszcza na dzieci. Nawet niewielka wiedza w ich temacie może być niezwykle istotna dla wszystkich rodziców, gdyż tylko dzięki niej będziemy w stanie skutecznie zareagować na jakiekolwiek oznaki czegoś takiego. Warto zauważyć, że wielu rodziców popełnia bardzo poważny błąd, zupełnie bagatelizując problemy swoich dzieci, często zrzucając winę na „trudny wiek”. W praktyce jednak może to mieć niezwykle niebezpieczne konsekwencje, więc jeżeli tylko zauważymy, że z naszymi pociechami dzieje się coś złego, to jak najszybciej musimy wybrać się do odpowiedniego specjalisty.
Continue Reading article

W jaki sposób urozmaicić dziecku wakacje w domu?

wakacje
Dzieci ubóstwiają czas wakacji, głównie, gdy nie chodzą już do szkoły i mogą wreszcie wypocząć, bawić się od rana do wieczora i tak zwyczajnie cieszyć się każdym momentem. Nawet, jeśli nigdzie nie jedziemy, możemy spowodować, że wakacje w domu także będą rewelacyjne. Jak to możliwe?
Continue Reading article

Maty edukacyjne powodują, że dziecko może się rozwijać!

Zabawka Fisher Price
W wielu przypadkach rzeczywistość jest taka, że niby pragniemy zadbać o odpowiedni rozwój intelektualny swojego dziecka, ale na dobrych intencjach to się kończy. No cóż, można w sumie powiedzieć, iż to częste. Ludzie są wyłącznie ludźmi, tak naprawdę trudno oczekiwać, że bez solidnego wykształcenia i wiedzy tak naprawdę będziemy umieli sprawić, iż nasze dziecko będzie doskonale się rozwijać.
Continue Reading article

Furby jako przebój rynkowy

Zabawka Furby
Czym odróżnia się zabawka Furby, pytają zainteresowani rodzice? Jej możliwości są wręcz bezgraniczne, więc tak szczególnie podoba się maluchom. Najczęściej można też przyłapać rodzica na zabawie Furbym. Poszczególnych cech charakteru zabawka nabiera podczas jej użytkowania, dlatego właściwe podejście może ukształtować to, jaka się stanie. Niezwykłe cechy charakteru Furbiego to nie jedyna zaleta atut tej interaktywnej maskotki. Jej ukształtowany charakter może zaowocować piękną, obopólną przyjaźnią na długo.
Continue Reading article