misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Tag Archive: dzieci

Jak powinniśmy ubierać nasze pociechy? Zobacz wybrane przykłady.

dzieci
Gdy nasze pociechy przychodzą na świat, chcemy podarować wszystko, co najwspanialsze. Zazwyczaj jest tak, że rodzice rekompensują swoim pociechom swoje braki z dzieciństwa. Jeżeli zatem ktoś dorastał w końcówce ubiegłego wieku, może mieć niewielki kompleks na tle mody. Wówczas zazwyczaj odziedziczaliśmy ciuchy po starszym rodzeństwie. Oprócz tego, wszyscy nosili podobne rzeczy. W dzisiejszej modzie jest ogromna różnorodność. Posiadamy dostęp do wszelkich, renomowanych marek. Obecnie jest w stanie nas hamować jedynie liczba zer na metce.
Continue Reading article

Udało się – będziemy mieć dziecko! Tylko co dalej? Czy poradzimy sobie z zupełnie nowym wyzwaniem?

dziecko
Czy współczesnym rodzicom jest łatwo? Chyba tak – powie pokolenie starsze – jednorazowe pieluchy, zupki w słoiczkach, piękne ubranka, salki zabaw dla dzieci. Kiedyś tego nie było… Raczej nie – powie pokolenie młodsze – konserwanty w jedzeniu, nowe produkty dla dzieci, alergie, bezstresowe wychowanie i presja bycia idealnym rodzicem. Kiedyś tego nie było… Mimo to pytania o pierwsze kroki z maleństwem, które zadają sobie przyszli rodzice, pozostały chyba niezmienne.
Continue Reading article
Continue Reading article
Continue Reading article

Skąd czerpać konieczną wiedzę odnośnie do zajmowania się potomstwem? Jakie istnieją możliwości?

dziecko
Z niecierpliwością oczekiwany potomek wreszcie pojawił się w naszym życiu. Niby o wiele wcześniej przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia, lecz i tak czujemy się niepewnie. Mamy wrażenie, iż brak nam niezbędnej wiedzy. Należy podtrzymać się na duchy tym, że instynkt macierzyński jak również opieka nad potomstwem, to coś zakorzenionego w nas głęboko. Część rzeczy wykonujemy niemal odruchowo. Natomiast wciąż istnieje w nas potrzeba zdobywania dodatkowej wiedzy, szukania odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dużo informacji dadzą nam matki, położne lub znajome.
Continue Reading article