misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Dzieci to żywe skarby – tak zwykło się mawiać, ponieważ są bardzo żwawe i potrafią biegać cały dzień bez wytchnienia

spływy kajakowe
Niejedno dziecko musi dostać porcję ruchu. Nie tak jak u osoby starszej, która uwielbia odpocząć w spokojnym mieszkaniu z książką albo przy radiu, dziecko powinien się wyszaleć i pobiegać.

Dobrze, kiedy ma możliwość zrobić to na podwórku – na placu zabaw z kolegami. Jednakże nie zawsze jest taka szansa, ponieważ przykładowo późną jesienią mamy możliwość wyjść z dzieckiem na spacer, ale na pewno nie na calutki dzień.
Jeśli na dworze jest zimno i pada i niestety jesteśmy zmuszone z maluchem siedzieć w mieszkaniu, to doskonale zdajemy sobie sprawę czym to się skończy. Mały smyk z niespożytą energią będzie biegał po całym mieszkaniu i nie będzie w stanie sobie znaleźć miejsca. Jeśli jeszcze, broń Cię panie boże, mamy lokum na parterze lub nasze mieszkanie (na przykład przedpokój) jest wyłożone płytkami, a nasz szkrab ma katar lub jest trochę przeziębiony – to musimy zrobić wszystko, żeby nie zachorował. Musimy go zatem ciepło ubrać oraz nałożyć mu paputki (więcej treści na ten temat). Dzieci najczęściej uwielbiają chodzić tylko w skarpetkach, ale możemy przyzwyczaić je do zakładania domowego obuwia.
spływy kajakowe
Autor: NOAA’s National Ocean Service
Źródło: http://www.flickr.com
Kapcie dla dziecka są szalenie ważne, gdyż kształtują u smyka dobre stawianie stopy na ziemi. Na dodatek, ważne, by każde maleństwo posiadało swe nowe buty i kapcie, gdyż musi przystosować je do kształtu swojej stopy i sposobu chodzenia.

Dlatego, tak jak mamy możliwość młodszym dzieciom dawać do noszenia ciuchy po starszym rodzeństwie, tak buty każdy powinien mieć nowe. Tym bardziej, że kapcie – złap okazje na paputki dla dzieci: dodatkowe informacje – dzisiaj są przepiękne i spodobają się każdemu szkrabowi.