misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Dzieci głównie chcą naszej uwagi

dziecko
Funkcjonujemy znacznie szybciej, więc często się zdarza, że trudno nam jest na wszystko wygospodarować tak dużo czasu jak byśmy pragnęli. Najczęściej okazuje się być tak, że zajmujemy się najpierw pracą, potem domem i w końcu okazuje się, że dla pociech mamy go za mało.

dziecko
Autor: Laity Lodge Family Camp
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zagłuszyć swoje sumienie i równocześnie nagrodzić własnym pociechom to, że nie przebywamy z nimi tak sporo czasu jakby pragnęły, nabywamy drogie zabawki, nowoczesne urządzenia elektroniczne mając nadzieję, że w ten sposób wszystko im wynagrodzimy i okażemy im swoją miłość. Prawda jednak będzie taka, że dla dziecka (świat rodziców) godzina z rodzicem, kiedy posiada jego całą uwagę, będzie znacznie ważniejsza. Nierzadko pociechy oddałyby wszelkie zabawki za to, aby mieć 100% uwagi rodzica, choć przez kilka godzin w tygodniu, gdyż nic nie zaowocuje w więzi z dzieckiem tak mocno, jak właśnie nasza obecność i czas na posłuchanie go.

Nic nie powinno być istotniejsze od niego

Gdy wciąż znajdziemy czas na konwersację z potomstwem, gdy pokażemy mu że zawsze jest dla nas najistotniejsze, a zupa albo sprzątanie mają czekać, gdyż ono właśnie chce nam opowiedzieć albo ukazać coś dla siebie ważnego, to możemy okazać się przekonani, że nawiążemy z potomstwem wspaniałą więź.

Dziecko z misiem
Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby
Będzie ono rozumiało, że zawsze ma szansę do nas przyjść, a co się z tym łączy, mamy szansę być pewni, że tak stworzona bliskość, będzie też procentowała w przyszłości, kiedy dziecko – – będzie do nas przychodziło z własnymi kłopotami, ale też sukcesami.

Powinniśmy oznaczać granice

Istotne okazuje się być ustawienie dziecka na pierwszym planie oraz życie jego sprawami, jednakże nie próbujmy być dla dziecka kumplem.

Jeśli poszukujesz interesujących wiadomości na prezentowany temat, to pomoże Ci ta optymalna witryna (https://beforya.pl/category/bizuteria-damska-bizuteria-zlota), na której znajdziesz wiadomości, które Cię zaintrygują.

Ono powinno zaznaczyć, że to my wyznaczamy granice, że jesteśmy dla niego, może się nam zwierzać, ale nie ma szansę uważać, że jesteśmy na stopie przyjacielskiej.

Hej, sprawdź to (http://horyzont.net.pl/), jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Jedynie bliskość i jasno oznaczone granice mogą sprawić, że wychowamy mądrego i odpowiedzialnego człowieka.