misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Drony zaatakowały branżę elektroniczną i kradną tym samym serca klientów! Warto już teraz zobaczyć DJI Phanton Advanced i 3 dr solo!

dron w powietrzu
Na obecnym, cały czas kształtującym się rynku elektroniki i gadżetów już pewien czas temu zaczęły królować drony. Są one małych rozmiarów i tak naprawdę to jak na swoją wysoko rozwiniętą technologię stosunkowo tanie. Obsługa drona DJI Phantom 3 Advanced lub 3dr solo jest absurdalnie prosta, więc dziecko mogłoby całkowicie sobie z nią poradzić. Z innej strony patrząc, wprawiona osoba, która zna drona, ma możliwość sprawić, że będzie on fachowym sprzętem do kręcenia filmów i fotografowania.

dron
Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
DJI Phantom 3 Advanced to najnowszy wypust na rynku – odziedź naszą stronę. Firma DJI i jej – dron spark – asortyment to obecnie jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów tego rodzaju na rynku. W zestawieniu ze swoimi poprzednikami, trzeba nadmienić, że w tym modelu zaszło kilka modyfikacji w kwestii sprzętowej. Robot zauważalnie lepiej czuje się w powietrzu, a do załączonej już łączności gps dodano również obsługę systemu glonass.

Najistotniejszą informacją i nowatorską przemianą w DJI Phantom 3 Advanced jest załączenie dwóch mniejszych obiektywów na powierzchni, co pozwala mu widzieć wszystko co toczy się wokół. Naturalnie podstawowa kamera została na swoim miejscu. Takiego typu ciekawe rozwiązania gwarantują łatwo poruszać się w powietrzu, zwłaszcza w takich strefach, w których zasięg gps jest ograniczony.

Przyjemnośc poszczycenia się nowszym sprzętem ma także firma 3D Robotics. Ich najnowszy produkt dzierży miano 3dr solo. Ma on drobiazgowy rewizor lotu PIXHAWK 2 oraz dwa pokładowe komputery, każdy o mocy 1 Ghz. Co ciekawsze urządzenie to jako pierwsze w branży posiada przycisk zatrzymania, dzięki temu można zawiesić go w przestrzeni. Za sprawą zastosowania funkcji 3 osiowego gimbału całkowicie będzie można sterować funkcjami kamery go pro podczas lotu, a do tego transmitować obraz w jakości HD na odległość 1km.

W dodatku dron 3dr solo będzie miał specjalnie dedykowaną dla siebie aplikację na smartfony. Ci, którzy zakupią takiego typu drona z kamerą uzyskają szansę w pełni komfortowego weryfikowania parametrów pracy urządzenia, a dodatkowo umożliwi to również w zupełności zaplanować automatyczny lot.

Ogromne i bogate opcje zakresu i systemów automatycznych drona, to jedne z najciekawszych kwestii określających to urządzenie.