misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Odpowiednio urządzona sypialnia i kilka przydatnych elementów wyposażenia sypialni może zapewnić nam spokojny sen o dowolnej porze dnia ibądź nocy

kocyki
Sypialnia jest jednym z najistotniejszych wnętrz w naszym domu. To w tym miejscu odpoczywamy po długim dniu w pracy albo odsypiamy nieprzespane noce, z tego powodu właśnie bardzo istotne jest odpowiednie urządzenie sypialni.

sypialnia
Autor: anne beaumont
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym elementem sypialni jest łóżko. Nie powinno być ono zbyt małe i powinno być odpowiednio giętkie. Za giętkość mebla odpowiada przede wszystkim jego stelaż, dobrze jest więc przed zakupem sprawdzić z jakiego tworzywa jest wykonywany, gdyż niektóre rodzaje drewna są bardziej giętkie aniżeli inne. Istotny jest również wygodny materac oraz pościel. Wszystkie te elementy powinny być przewiewne. Idealna będzie pościel bawełniana i ciepłą kołdra. Kiedy jesteśmy zmarzluchami, można zakupić koce elektryczne lub koce akrylowe. Pomoże nam on ogrzać się w czasie choroby bądź zimnych jesiennych wieczorów. By sypialnia cały czas prezentowała się ładnie, można zakupić również narzutę na łóżko. Narzuty na pełnowymiarowe łóżka lub narzuty dla dzieci możemy znaleźć niemal w każdym sklepie z akcesoriami wyposażenia domu – więcej szczegółów. Zobacz też

Niezwykle istotnym elementem sypialni jest również jej oświetlenie. Gdy chcemy w spokoju spać, niezależnie od pory dnia, można zainwestować w rolety bądź dobrze kryjące zasłony, które pozwolą nam doskonale wypocząć o każdej porze dnia lub nocy. Niektórym osobom przeszkadza podczas snu na przykład światło księżyca- dlatego właśnie zasłony są niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Istotne jest również sztuczne oświetlenie- najlepiej jeśli będzie ono regulowane. Dzięki regulacji oświetlenia będziemy mogli na przykład w delikatnym świetle przeczytać ulubioną książkę przed pójściem spać. W sypialni nie powinniśmy montować mocnych żarówek, gdyż mogą one zaburzać nasz spokój przed snem, co może skutkować bezsennością i zmęczeniem. Polecamy koce polarowe.

łóżko
Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze urządzona sypialnia to gwarancja spokojnego snu. Gdy nie znamy przyczyn własnej bezsenności należy najpierw rozpocząć leczenie od zmian w urządzeniu naszej sypialni, ponieważ wiele, z pozoru mało ważnych elementów, ma duży wpływ na jakość jak również długość naszego snu. W dobrze urządzonej sypialni będzie można zapomnieć o bezsennych nocach.