misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Odpowiednio urządzona sypialnia i kilka przydatnych elementów wyposażenia sypialni może zapewnić nam spokojny sen o dowolnej porze dnia ibądź nocy

kocyki
Sypialnia jest jednym z najistotniejszych wnętrz w naszym domu. To w tym miejscu odpoczywamy po długim dniu w pracy albo odsypiamy nieprzespane noce, z tego powodu właśnie bardzo istotne jest odpowiednie urządzenie sypialni.

sypialnia
Autor: anne beaumont
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym elementem sypialni jest łóżko. Nie powinno być ono zbyt małe i powinno być odpowiednio giętkie. Za giętkość mebla odpowiada przede wszystkim jego stelaż, dobrze jest więc przed zakupem sprawdzić z jakiego tworzywa jest wykonywany, gdyż niektóre rodzaje drewna są bardziej giętkie aniżeli inne. Istotny jest również wygodny materac oraz pościel. Wszystkie te elementy powinny być przewiewne. Idealna będzie pościel bawełniana i ciepłą kołdra dla dziecka. Kiedy jesteśmy zmarzluchami, można zakupić koce elektryczne lub koce akrylowe. Pomoże nam on ogrzać się w czasie choroby bądź zimnych jesiennych wieczorów. By sypialnia (zobacz producent kołder) cały czas prezentowała się ładnie, można zakupić również narzutę na łóżko. Narzuty na pełnowymiarowe łóżka lub narzuty dla dzieci możemy znaleźć niemal w każdym sklepie z akcesoriami wyposażenia domu – więcej szczegółów. Zobacz też

Niezwykle istotnym elementem sypialni jest również jej oświetlenie. Gdy chcemy w spokoju spać, niezależnie od pory dnia, można zainwestować w rolety bądź dobrze kryjące zasłony, które pozwolą nam doskonale wypocząć o każdej porze dnia lub nocy. Niektórym osobom przeszkadza podczas snu na przykład światło księżyca- dlatego właśnie zasłony są niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Istotne jest również sztuczne oświetlenie- najlepiej jeśli będzie ono regulowane. Dzięki regulacji oświetlenia będziemy mogli na przykład w delikatnym świetle przeczytać ulubioną książkę przed pójściem spać. W sypialni nie powinniśmy montować mocnych żarówek, gdyż mogą one zaburzać nasz spokój przed snem, co może skutkować bezsennością i zmęczeniem. Polecamy koce polarowe.

łóżko
Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze urządzona sypialnia to gwarancja spokojnego snu. Gdy nie znamy przyczyn własnej bezsenności należy najpierw rozpocząć leczenie od zmian w urządzeniu naszej sypialni, ponieważ wiele, z pozoru mało ważnych elementów, ma duży wpływ na jakość jak również długość naszego snu. W dobrze urządzonej sypialni będzie można zapomnieć o bezsennych nocach.