dla dzieci i o dzieciach

Do czego służą młotki neurologiczne i jakie rodzaje odruchów moglibyśmy wyróżnić?

Jest to instrument medyczny, który jest wykorzystywany przez lekarzy, żeby skontrolować głębokie odruchy ścięgniste. To badanie jest to ważna część badania neurologicznego, które posiada na zamyśle wykrycie nieprawidłowości w obwodowym oraz ośrodkowym układzie nerwowym.
Właściwy odruch jest to prosta reakcja, której nie można by kontrolować oraz jest reakcją odpowiednią do bodźca.

wysiłek

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Może być odruch bezwarunkowy i warunkowy. Na odruchy bezwarunkowe żadnego wpływu nie posiadamy, gdyż są zapisane w genach. Są nieświadome oraz niekontrolowane z tego też powodu nie można okłamać neurologa. Ratują nas chociażby przed zakrztuszeniem czy też bronią nas przed poważniejszym efektami zatrucia. Do odruchów bezwarunkowych wliczają się przykładowo odruch wykrztuśny, wymioty czy kaszel. Na nich są zbudowane również zachowania instynktowne przykładowo instynkt macierzyński.
Para młoda

Autor: John Hope
Źródło: http://www.flickr.com
Młotki neurologiczne są wykorzystywane do kontroli głębokich odruchów ścięgnistych. Są zrobione z wysokostopowej stali chirurgicznej bardzo wysokiej jakości. Są bardzo odporne. Jest to towar wielokrotnego użytku i może być poddawany procesom sterylizacji.

Jeśli zaciekawił Cię zaprezentowany problem, odwiedź serwis (www.primaveraspa.pl/odchudzanie/), gdzie znajdziesz obszerne info. Poszerz swoje wiadomości!

Tego typu młotek neurologiczny jest zakończony z dwóch stron gumową, czarną główką. Ma precyzyjnie zrobioną chromowaną rączkę. Ma także odkręcaną igłę znajdującą się u góry młotka oraz odkręcany pędzelek, który znajduje się u dołu młotka. W komplecie moglibyśmy odnaleźć igłę i miotełkę. Niezawodność oraz stabilność to wyróżnia wszelkie klasyczne młotki neurologiczne, które są przeznaczone do kontroli odruchów. Wszelkie młotki neurologiczne kupowane przez internet dostarczone są w torebkach. Badanie neurologiczne jest to bardzo dokładne badanie fizykalne, które obejmuje obserwowanie oraz ocenę poruszania się chorego.

Zawiera również zdolności pacjenta do robinia konkretnych poleceń. W takiej sytuacji także sprawdzane są odruchy. Neurolog także obserwuje chód. Także ocenia mowę, wzrok czy też orientację.

admin

View more posts from this author