misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Dlaczego warto składać puzzle?

praca
Bez znaczenia czy to puzzle 5000 części albo mały zestaw składanie puzzli ma wiele plusów, o których w czasie zabawy nawet nie kojarzymy. Jest to nie tylko niezbyt kosztowna, lecz przydatna i dająca wiele uśmiechu rozrywka.
Układanki można znaleźć nie tylko w księgarniach, sklepach z artykułami papierniczymi, ale też w punktach z zabawkami.

Tego typu układanki różnią się od siebie nie tylko marką, ale głównie liczbą elementów i obrazkiem do składania przykładowo może to być krajobraz, postać z bajki puzzle dora, zwierzęta, flora. Na pewno każdy odnajdzie coś dla siebie, coś co będzie zgrane z zainteresowaniami. Asortyment jest bardzo duży, a ceny dostępne, dlatego puzzle frozen albo z innym obrazkiem są częstym podarunkiem dla najmłodszych, lecz też dla dorosłych – super puzzle dora.
praca
Autor: John Hope
Źródło: http://www.flickr.com
Puzzle djeco, trefl albo innej marki to gwarancja nie tylko zabawy, lecz także i edukacja. Składanie uczy spokoju, trenuje pamięć, zdolność koncentracji. Kupując puzzle dydaktyczne gwarantujemy dziecku naukę liter, cyfr, Kolorów albo kształtów geometrycznych. Puzzle djeco albo inne edukacyjne to umiejętność rozpoznawania części natury i otaczającego malucha świata. Jedynie wystarczy wybrać odpowiedni motyw. Inne korzyści ze składania puzzli to współpraca w grupie, a również sprawność manualna – nie przegap.

Puzzle 5000 części genialnie odnajdą się jako ozdoba prawie każdej ściany, ponieważ w trakcie składania można je naklejać na duży arkusz papieru, a następnie wsunąć je do antyramy.