dla dzieci i o dzieciach

Dlaczego należałoby wysyłać dzieciaki na organizowane przez szkołę wycieczki?

Od dawna wiadomo, że podróże kształcą. Odwiedzamy nowe miejsca, poznajemy nowych ludzi. Większość z nas jeździła na szkolne wycieczki, które odbywały się w czasie roku szkolnego. Była to doskonała możliwość, żeby odpocząć od nauki oraz spędzać czas z rówieśnikami z daleka od szkolnych murów.
Wyjazd do jakiegokolwiek teatru czy też kopalni soli, to dla dzieciaków duża dawka nauki, której nie doznałyby tak prędko i z taką radością, jak właśnie wyjeżdżając na wycieczki szkolne.

przewijak

Autor: Koo-di
Źródło: Koo-di

Impreza firmowa

Autor: Tech Cocktail
Źródło: http://www.flickr.com
Inaczej mówiąc nauka przez zabawę jak się patrzy. Każdy rodzic i każdy opiekun powinien mieć taką świadomość. Mogą to być wyjazdy zagraniczne albo po kraju, w czasie których nasze dzieci zdobywałyby wiedzę z przedziału historii czy biologii. W Polsce są różne parki Krajobrazowe czy Centra Techniki, w których duża dawka zazwyczaj dość specjalistycznej wiedzy jest przekazywana w niezwykle prosty oraz pasjonujący sposób. Trzeba mieć w pamięci, że w programie jednej wycieczki, np. do Ojcowskiego Parku Narodowego, może być zaplanowanych wiele różnych atrakcji. Maczuga Herkulesa to wyłącznie wisienka na torcie. Program może albowiem obejmować Dolinę Prądnika, malownicze formacje skalne, Jaskinię Krowią czy też Ukrytą wśród skał Góry Koronnej Rękawicę.
Poza wspomnianą już integracją z rówieśnikami z klasy, tego typu szkolne wyjazdy mogą uczyć także tolerancji dla różnych kultur. Dotyczy to nie tylko wycieczek zagranicznych, ale także w odmienny kulturowo obszar naszego kraju, przykładowo Kaszuby czy Podhale. Wystarczy jedynie wyjechać z np. północy Polski i jechać na południe, w góry.

Podczas przejażdżki przez cały kraj na pewno zobaczylibyśmy obce dla nas cywilizacje, które mają swoje zwyczaje.

Zaabsorbował Cię opisywany artykuł? Jeśli tak, to użyj źródła (http://podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-bytom/), żeby poznać więcej pokrewnych informacji. Bez ociągania kliknij więc tutaj.

Z tego wyjazdu dzieci wrócą szczęśliwe oraz z różnymi pamiątkami.

admin

View more posts from this author