dla dzieci i o dzieciach

Dla sporej grupy osób to najistotniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Czym właściwie jest?

W końcu nadchodzi ten długo wyczekiwany dzień – pierwsza komunia święta. Dla wielu dziecijest to bardzo ważny moment. Chłopcy wyglądają dostojnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki mają na sobie pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na najważniejszą dla każdego dziecka uroczystość – spotkanie w gronie rodzinnym i oglądanie prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Mnóstwo ludzi kręci nosem, że ostatnia część tej uroczystości – czyli rozpakowywanie podarków, stają się najważniejsze dla dziecka. Co w tym złego? Czy nie można po prostu oddzielić tych dwóch sfer, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – celebrowanej w kościele dzieci długo się przygotowują (sprawdź ofertę na sukienki komunijne). Choć poświęcają czas na odpowiednie przygotowanie, są uświadamiane przez rodziców na temat wiary, to jednak nie do końca wszystko rozumieją dlatego nie doceniają wagi uroczystości.

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis restauracja zakopane, w którym są tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Nie oznacza to że mają zostać wykluczone z tej uroczystości.

Z pewnością, jest to sytuacja odmienna, bardziej poważna niż te, w których dotychczas brały udział. Wiadomo że, nie ma co od nich wymagać, iż nagle staną się świadomi swojej religii. Dziecko w tym wieku ma wiele innych spraw na głowie. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jak najbardziej naturalnym, żeby cieszyło się z prezentów, a na uroczystości kościelnej mogło sobie ziewnąć z nudów… Nie róbmy z tego tragedii. W życiu dziecka jest czas zarówno na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już od małego dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej funkcjonowało w przyszłości.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, jak obowiązki i nauka, tak do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest też odpowiednia ilość zabawy. To naprawdę niezwykle ważne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy by nasze dziecko wyrosło na mądrego i szczęśliwego człowieka. Warto o tym nie zapominać i i nie przejmować się za bardzo opinią i radami innych, no chyba, że są zdroworozsądkowe, zwyczajne, nie prezentują żadnych nowych odkryć, rewolucyjnych metod i tak dalej. Takie recepty bardzo często się nie sprawdzają, ba, mogą jeszcze zaszkodzić.

admin

View more posts from this author