misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Dla potomstwa jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Nasze potomstwo to nasz najbardziej cenny skarb

dziewczynka
Każdy, kto ma dzieci o tym wie: jego dziecko jest najważniejsze na całym świecie. Każdy rodzic pragnie dla niego jak najlepiej, jak tylko potrafi. Bardzo chce się opiekować nim, troszczyć się o nie, dawać mu dowody miłości, dawać podarunki. Czasami nie jest to łatwe, bo życie żąda poświęceń także na innych frontach, w szczególności zawodowych, ale każdysię stara jak najlepiej potrafi.

dziewczynka na rowerku
Autor: Norbert Reimer
Źródło: http://www.flickr.com
Nie będzie znaczącym odkryciem uznanie, że dla dziecka da się zrobić wszystko. Czy to natura czy kultura nas tak ukształtowała, ale jesteśmy w stanie zginąć dla naszych dzieci. To niezwykle szlachetne i to wydaje się tożsame w najwyższym stopniu z tym, co można nazwać niezwykłością życia. Wiele gatunków zwierząt też staje w obronie swoich małych do upadłego, więc nie jesteśmy odosobnieni jako gatunek. Człowiek umie też nawet oddać swoje życie za kogoś innego, choć to czyn, na który pozwolą sobie nieliczni. Rodzic zrobi również wszystko, by wykarmić swoje dziecko (pomocne: ).

uśmiechnięty chłopiec
Autor: Volkan_83
Źródło: http://www.flickr.com

Zależy to od naszej psychiki, ale także od tego, jak zareagujemy w danej sytuacji. Nie raz były takie przypadki, iż ktoś bardzo bojący rzucał się do wody, żeby uratować tonącego, a jeszcze inny, na co dzień, bardzo odważny, stał wtedy jak wryty. Ciężko przewidzieć, jak my byśmy się zachowali. Być może rozsądek podpowiedziałby nam, że oczywiście byśmy pomogli, ale jednocześnie jakaś siła od wewnątrz by nas przed tym powstrzymała. Tego niestety nie wiemy, jednakże jedno jest pewne, że jeśli idzie o życie naszej pociechy, czy choćby bliskiej osoby, naszej rodziny, to długo byśmy się nie zastanawiali. To jest nasza natura i z tej części powinniśmy być dumni.Zerknij co dobre dla dziecka: .

Nic przecież nie napawa tak optymizmem jak szlachetność, jak to, że możemy poświęcić życie za osobę, która kochamy. Gdybyśmynie umieli tego zrobić, to nie moglibyśmy się wczuć w położenie drugiej osoby, nie bylibyśmy tak empatyczni. To, że czujemy, kiedy ktoś inny cierpi lub źle się czuje, świadczy o naszych najlepszych intencjach, które pomagają w kryzysie.

Konieczna jest Ci istotna treść (www.tort-artystyczny.pl/kursy-cukiernicze-online/) wybranego artykułu? Może chciałbyś skorzystać z faktów, które opracowaliśmy na następnej stronie. Zapraszamy!

Jeśli byleś w takiej sytuacji wiesz, o czym mówimy. Jeśli nie reagowałeś, nie myśl o tym. Nie chodzi tu o bohaterstwo, ani inne frazesy. Po prostu tak wyszło.