dla dzieci i o dzieciach

Dawca nasienia ma szansę pomóc parom w potrzebie

Przy najnowszej technice potrzebny jest dawca nasienia. Medycyna coraz bardziej się rozwija, a co za tym idzie, realne okazują się działania, o których jeszcze kilkanaście lat temu, można było marzyć. Teraz bezdzietne pary, lub pary, które nie chcą posiadać partnera ale pragną posiadać dziecko, mają szansę się zadecydować na zapłodnienie metodą in vitro.

kobieta w ciąży

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Wtedy do komórki jajowej pani, dostarczana jest sperma wzięta albo od danego mężczyzny – w przypadku par, lub z banku nasienia – w przypadku samotnych kobiet.

Podobny intrygujący tekst prezentowany jest tu, zatem odwiedź witrynę leczenie nerwicy bydgoszcz i sprawdź, jakie treści tam znajdziesz. One również Cię zaciekawią!

Jednak żeby cała ta procedura miała szansę posiadać miejsce, potrzebny okazuje się dawca nasienia, a więc mężczyzna, który przyjdzie do właściwego banku nasienia i zostawi tam swoją spermę. Po pobraniu okazuje się ona przebadana, a potem zamrażana, dzięki czemu może zostać w ten sposób przechowywana nawet przez dużo lat i wykorzystana w najbardziej odpowiednim momencie.

Dane dawcy są anonimowe

To co sprawia, że coraz więcej panów decyduje się na oddanie swojego nasienia, to fakt, że będzie to procedura w całości anonimowa, więc ani matka, ani dziecko nie będą mieli szansy ubiegać się o uznanie ojcostwa oraz płacenie alimentów. Niektóre banki płacą za pozostawioną spermę, co może również wpływać na decyzję o podzieleniu się własnym nasieniem, nie mniej coraz częściej mężczyźni decydują się na takie zostawienie nasienie, z pobudek wyłącznie ideologicznych, gdyż skoro mogą komuś dopomóc, to dlaczego mieliby tego nie zrobić?

Nie ulega wątpliwości, że tacy mężczyźni okazują się konieczni, ponieważ bez nich sporo zapłodnień, nie miałoby miejsca. Szczególnie że z ich nasienia używają także pary, gdzie mężczyzna okazuje się bezpłodny i wtenczas to sperma od dawcy jest wykorzystywana.

ciąża

Autor: kjg photos (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Okazuje się, że to konieczny element

Jeżeli nie byłoby nasienia oddawanego przez zdrowych mężczyzn, to nie dałoby się w różnych przypadkach wykonywać zabiegów in vitro. To właśnie dzięki facetom, którzy decydują się na pozostanie dawcą, dużo par ma szansę wypełnić swoje plany o posiadaniu dziecka (poznaj więcej na Jedynie wtedy, mając właściwe nasienie można spowodować, że konkretna kobieta będzie mamą zdrowego maleństwa oraz będzie miała szansę spełnić się w macierzyństwie.

admin

View more posts from this author