misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Czym są termofory, jak wygląda ich przeszłość i kto wynalazł dzisiejsze wykonane z gumy termofory?

tort
Czy rozumiesz, iż paręset wiosen wstecz wskaźnikiem statusu społecznego nie było tylko posiadanie różnych posiadłości czy zwierzaków, lecz również.

.. pewnych małych, wykonanych z cyny wykwintnie ozdobionych przedmiotów?
tort
Autor: C&A
Źródło: C&A
Takimi przedmiotami okazały się wczesne termofory, czyli coś, o czym obecnie słyszał chyba każdy osobnik, ale nie przykładano do tego znaczniejszej wagi. Takowe wczesne termofory posiadały wyżłobione przykładowo monogramy swoich posiadaczy oraz daty wykonania. Zasobniki te posiadały niezwykle wszelakie kształty, przykładowo były one kwadratowe, okrągłe, w kształcie owalu, istniały też termofory, które swoim kształtem przynosiły na myśl serduszko. W kolejnych czasach termofory zaczęto wytwarzać z miedzi i mosiądzu, co znacznie przyczyniło się do spopularyzowania termoforów. W następnych czasach termofory zaczęto produkować z aluminium oraz zamieszczano na nich wykonane z porcelany i wykonane ze szkła dodatki. Używane obecnie gumowe termofory wynalazł w XX w. pochodzący z Chorwacji inż. Eduard Slavoljub Penkala, który opatentował ten wymysł w 1903 roku.
Termofory to napełniane bardzo ciepłą wodą zasobniki oraz były stworzone do punktowego ogrzewania ciała, co pomaga w przypadłościach powiązanych z grypą. Swą nazwę termofory zawdzięczają połączeniu wyrazów termo i gr. phorós, zatem niosący. Obecnie można by zakupić termofory o zupełnie dowolnych kształtach.

Dla dzieciaków można by przykładowo nabyć termofory w formie hipopotama lub innego zwierza. Przeto jeżeli chcesz kupić dla swojej rodziny jakieś termofory, bezdyskusyjnie nie będziesz posiadać z tym najmniejszego kłopotu.