misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Czy Twoje dziecko nadaje się by trenować?

Mama z dzieckiem na placu zabaw
Twoja pociecha już od małego zdradza zainteresowanie różnymi aktywnościami sportowymi. Od zawsze nie potrafi usiedzieć w miejscu i nie nie męczy się tak szybko, jak inne dzieci.Kiedy wszyscy padają z nóg, ono chce dalej grać.

Myślisz czy to wygórowana ambicja czy może coś więcej, coś, co zaprocentuje w przyszłości. Sądzisz, iż być może twoje dziecko jest stworzone do sportu?

Zastanów się. Jeżeli dojdziesz do wniosku, iż jest to całkiem realne masz jeszcze sporo

Dziecko z piłką i miotłą
Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

pracy. Najważniejsze to musisz się zastanowić, jaki rodzaj aktywności będzie dla twojej pociechy najlepszy. Najważniejsze w tej kwestii będzie twoje przeczucie, ale głównie to, jaką aktywność dziecko lubi najbardziej. Jeśli lubi motory i samochody nie przekonuj go by grał w szachy. Zamiast tego kup mu potrzebne poradniki i książki o sportach motorowych. Niech zobaczy, na czym to polega, ponieważ w innym razie zostając w sferze fantazji może mieć złe wyobrażenie o tej dziedzinie. Więcej o sportach motorowych i walki jest tutaj: literatura o sportach walki.

Może być jeszcze inaczej, kiedy twoje dziecko zamarzy, by być karateką lub bokserem. Na początku tego typu sport wydaje się nie do przyjęcia. Sądzisz, iż jeszcze karate jest okej, ale boks… Opada. Niemniej, jeśli twoje dziecko interesuje się tym rodzajem sportu nie próbuj mu zakazywać o tym myśleć. Jednakże, podobnie, jak to miało miejsce w przypadku sportów motorowych, identycznie w tym wypadku

Dwójka bawiących się dzieci
Autor: Chelssie L. Ivanova
Źródło: http://www.flickr.com

warto zakupić dziecku niezbędne książki, podręczniki o sportach walki. niech zobaczy na czym to polega.

Możesz również osobiście go zachęcić do jakiejś lubianej ci bliżej formy aktywności. Może i ty trenowałeś coś w dzieciństwie. Coś było twoją pasją. A może wciąż trenujesz. Możesz całkowicie inaczej, kupić mu książki i poradniki o tenisie i badmintonie (Więcej o tym przeczytasz tutaj: literatura o tenisie i badmintonie), a następnie zabrać go na kort, samemu spróbować, tak na sportowo spędzić dzień. Może to okaże się dziedzina, którą polubi. Próbować zawsze warto, tym bardziej, iż nawet jeżeli te wielkie wizje spełzną na niczym, a twoja pociecha nadal będzie szukać własnej sportowej drogi, to jednocześnie stanie się bogatsze w nowe doświadczenia, które przydadzą się w przyszłym życiu.