dla dzieci i o dzieciach

Czy prosto jest schudnąć zaraz po porodzie? Od jakiej aktywności warto zacząć? W jaki sposób się odżywiać?

Kobiety, które urodziły dziecko często martwią się dodatkowymi kilogramami, jakie zostały po ciąży. Jednak warto wiedzieć, iż organizm potrzebuje trochę czasu po porodzie by dojść do siebie. Pocieszające może się okazać to, iż według badań to właśnie pierwsze pół roku po porodzie ciało kobiety jest naturalnie zaprogramowane na zrzucanie wagi oraz jest to łatwiejsze niż zazwyczaj. W jaki sposób w związku z tym można pomóc swojemu ciału powrócić do lepszej sylwetki?

blog o macierzyństwie

Autor: Chelssie L. Ivanova
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo kobiet zastanawia się nad tym jak schudnąć po ciąży oraz sprawdza cały czas nowe porady w internecie oraz szuka nowych sposobów, natomiast prawda jest taka, iż nasz organizm jest w takim momencie po naszej stronie – Chodzi o to, iż pierwsze miesiące po porodzie to hormony dbają o to żeby chudnąć. Po wydaleniu łożyska, które do tej pory produkowało hormony, które zwiększały nasz apetyt, teraz wszystko powraca do normy. Natomiast zmiany w gospodarce hormonalnej zachodzą powoli dlatego właśnie przez pierwsze pół roku najmocniej odczujemy obniżenie apetytu jak i zwiększony metabolizm. Jest to bardzo pomocne właśnie jeśli chodzi o tracenie kilogramów.

Tak od razu lepiej nie przesadzać z forsownymi ćwiczeniami. Natomiast trochę ruchu to lepsze samopoczucie oraz lepsza kondycja. Można zacząć od spokojnych ćwiczeń. Na początek można wykonywać najprostsze ćwiczenia z jogi.

Podobny interesujący materiał jest prezentowany tu, więc sprawdź na stronie (https://asterion.com.pl/fizjoterapia-sportowa/) i upewnij się, co znajdziesz tutaj. To również jest dla Ciebie zajmujące.

karmienie piersią

Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby

Doskonały również jest spacer. Jednak trzeba pamiętać ażeby przerwać ćwiczenia jeżeli tylko odczuwamy jakiś większy ból albo spore zmęczenie. Na pewno nie można forsować się biegając albo jeżdżąc intensywnie na rowerze. Basen też nie jest wskazany, ponieważ może wywołać infekcję.

Dużo pań tak uważa na to co jeść karmiąc piersią, iż boi się jakichkolwiek urozmaiceń. A to błąd gdyż w tym czasie należy jeść bardzo rozsądnie, zdrowo, lecz również używać bardzo wielu różnych produktów w taki sposób, ażeby dostarczać sobie oraz dziecku ważnych składników. Co ważne nie można stosować jakiś skrajnych diet czy wyrzucać dane składniki całkowicie. Wszystkie one są naszemu organizmowi ogromnie przydatne. Tak samo białko, jak również węglowodany tak zwalczane zazwyczaj. Musimy przede wszystkim zachować w tym względzie zdrowy rozsądek. Różnego rodzaju skrajności nie są czymś dobrym.

admin

View more posts from this author