dla dzieci i o dzieciach

Czy cukrzyca to powód do płaczu? Co można używać, by wesprzeć swój organizm?

Dużo osób skarży się na chorowanie na cukrzycę. Czy rzeczywiście jest to pretekst do tego, aby się załamać? Czym możemy czymś sobie pomóc, aby czuć się lepiej i nie obawiać się o swój organizm na każdym kroku? Leki cukrzycowe porcjuje się na obecną chwilę na kilka grup. Pierwszą są preparaty dla diabetyków przyspieszające metabolizm cukrów. Pomniejszają one insulino-odporność i powstrzymują wchłanianie glukozy w przewodzie pokarmowym. Od czasu do czasu stosuje się je też do leczenia stanów przedcukrzycowych.

cukrzyca

Autor: Steve Davis
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie środki te podawane są w pastylkach, kilka razy na dobę. Kolejna grupa to substancje, jakie powiększają produkcję insuliny poprzez trzustkę, niestety są one w stanie (i niezwykle często się to przydarza) spowodować hipoglikemię. Muszą uważać na te tabletki postacie z niewydolnością wątroby i nerek. Trzeci rząd to podobnie preparaty dla diabetyków hamujące przyswajane glukozy z przewodu pokarmowego, pomniejszające glikemię. Potocznie nazywają się akarbozą, a ich specyficznymi efektami ubocznymi są gazy i biegunka.

Wielce ważkie w leczeniu nimi jest utrzymywanie prawidłowej, lekkostrawnej diety. Specyfiki inkretynowe to kolejne serum dla cukrzyków, nie są one jednak do tej pory refundowane.

Przejdź do artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem i czytaj więcej na ów temat, który na pewno Cię zainteresował. Nie zwlekaj!

Serwuje się je w zastrzykach, dają uczucie sytości i hamują apetyt. Mogą wywołać ubytek wagi. Kolejna grupa to flozyny, jakie wspierają wydzielanie glukozy z moczem oraz obniżają ciśnienie tętnicze krwi. Przy leczeniu tego typu specyfikami polecana jest ponadprzeciętna troska o higienę, albowiem może dojść do zakażenia dróg moczowych i rodnych. Jest jeszcze kilka typów preparatów dla diabetyków, jednak wyszczególnione wyżej są z reguły stosowane.

Dobierane są indywidualnie przez doktora, pacjent na konsultacjach zdaje relacje ze swojego samopoczucia w trakcie ich zażywania i tym samym kuracja albo może zostać zmieniona, albo stosowana przez dłuższy czas bez zmian. Nie jest też teraz trudno spotkać nawet w przeciętnych hipermarketach odrębnych działów z żywnością dla cukrzyków, co najważniejsze, zainteresowanie takimi wyrobami jest też ze strony zdrowych ludzi. Czasem dobrze jest pokusić się o skosztowanie nowości, zwłaszcza jeżeli dba się o to, co się spożywa.

Raz do roku pamiętaj o glukozie!

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Czy bycie chorym na cukrzycę to wstyd? W żadnym wypadku! To, że musimy przyjmować preparaty dla diabetyków z czasem wchodzi w przyzwyczajenie, a prawidłowe żywienie, jakie jest wskazane przy tej chorobie, na ogół wychodzi nam w późniejszym życiu na dobre. Wskazane jest o tym pamiętać, gdy następnym razem będziemy ze smutkiem odmawiać sobie cukierka.

admin

View more posts from this author