dla dzieci i o dzieciach

Człowiek znający się na tym, co w jamie ustnej – czy opłaca się zostać stomatologiem?

Gdy okazuje się, że zęby zaczynają nas boleć wtedy dopiero zaczynamy myśleć o tym, by zapisać się do lekarza. Jednak w rzeczywistości trzeba to rozważyć dużo wcześniej. Bo dentysta moi drodzy to człowiek, który jest po to, by sprawić, żeby nie borykać się z bólem zębów. Niestety u nas w Polsce sporo osób nie pamięta o wizytach kontrolnych.

Gabinet dentystyczny

Autor: jamesvandyke
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zęby nam nie dokuczają i tak warto iść do dentysty raz na sześć miesięcy, żeby sprawdził czy wszystko jest w porządku. Rzeczywistość jest taka, że nim ząb zacznie boleć stomatolog płock może dostrzec zmiany i zapobiec ich rozprzestrzenianiu się, a co się z tym wiążę zapobiegnie bólowi zęba. A każdy, kogo ząb bolał doskonale wie, że jest to jeden z bardzo trudnych do zniesienia bóli. Dlatego zamiast wzbraniać się przed kolejną wizytą u dentysty powinniśmy iść i sprawdzić, w jakim stanie są nasze zęby.

Zobacz również: https://www.dentystakaniak.pl//B]
Sporo rodziców dziwi się, że ich dziecko boi się pójść od gabinetu dentystycznego. Niestety nie ma, czemu się dziwić. Jako rodzice nie zadbaliśmy o to, by nasz pociecha nie bała się dentysty. A warto iść na pierwszą wizytę do dentysty z dzieckiem, wtedy, gdy nie posiada ono jeszcze żadnych problemów z zębami. Po to by maluch poznał nowe otoczenie. Są osoby, które uważają, że to tworzenie dziecku cieplarnianych warunków i że w życiu nie można dziecka tak do wszystkich nowych sytuacji przygotować, więc czemu w tej kwestii organizować wyjątkowe warunki? Jednak stomatolog to lekarz, do którego każdy musi chodzić przez wiele lat.

Dobrze, więc stworzyć warunki, które doprowadzą do tego, że dziecko będzie lekarzowi ufało, zamiast z pierwszej wizyty z bolącym ząbkiem robić dziecku armagedon. Z tego powodu gdy mamy dzieci powinniśmy po pierwsze sami lśnić przykładem i pokazywać, że bywamy u stomatologa i po wizycie czujemy się lepiej i dziecko również powinniśmy oswajać z gabinetem dentystycznym.

Dodatkowo nigdy, w żadnej sytuacji nie można naszej pociechy straszyć lekarzami, bo wtedy dopiero będziemy mieli małego histeryka, z którym wizyta nawet u doktora rodzinnego będzie przeprawą nie do zniesienia.

admin

View more posts from this author