dla dzieci i o dzieciach

Co powinieneś wiedzieć przed maturą?

Egzamin maturalny to „koniec świata” – oznajmi większość absolwentów zdających egzamin maturalny. I jest w tym dużo prawdy, bowiem egzamin maturalny wyznacza znaczącą datę graniczną w edukacji.

Matura to także całkiem „inna bajka” aniżeli egzamin na zwieńczenie gimnazjum, jest większa jak też dużo trudniejsza. Jednakże jeżeli spojrzeć na to z dystansu, to tylko większa klasówka, na jaką wyruszają wszyscy twoi przyjaciele. Jeszcze parę dni wysiłku umysłowego po czym czekają Cię niebawem najdłuższe w życiu wakacje, które będą trwać aż do października, a później całkiem nowa, interesująca przyszłość. „Koniec świata” którym jest matura, w rzeczywistości jest początkiem czegoś lepszego. Wystarczy tylko przetrzymać do końca maja jak też zdać wszelkie egzaminy. W jaki sposób?
matura

Autor: aj .h
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim znajdź lek na stres. Świetnie znasz siebie. Z pewnością dobrze wiesz, co Cię relaksuje. Może to być czytanie książki, rozwiązywanie sudoku czy bieganie. A gdy żadna ze zwyczajnych rzeczy nie pomoże Ci, wskazane jest parę dób przed egzaminem maturalnym skoczyć do punktu aptecznego lub większego marketu po ziołowe specyfiki uspokajające. Herbata z melisy również ukoi troszkę nerwy. Pamiętaj, co jest Twoim celem. Skupiaj się na określonych egzaminach. Już się nie nauczysz nic nowego, nadszedł czas powtórzeń oraz kontroli nad histerią. Język tłumacz szwedzko polski to głównie lektury. Przejrzyj więc skrypty, być może na egzaminacyjnym arkuszu znajdziesz akurat to, co przeczytałeś na „ostatniej prostej”. Przedmioty ścisłe opierają się głównie na wzorach.

Historia zaś to daty i ludzie. Języki obce – czasy i czasowniki. Pozostałe przedmioty nie mają konkretnych reguł, należy więc przewertować arkusze z minionych lat oraz wyciągnąć wnioski.

admin

View more posts from this author