dla dzieci i o dzieciach

Co jest gwarancją dobrej sesji familijnej?

Do najlepszych pamiątek, jakie możemy sobie zapewnić na starość, jest wykonanie profesjonalnej sesji rodzinnej. Nie każdy fotografik potrafi perfekcyjnie wywiązać się z tego projektu.
Niezbędny jest nie tylko zmysł artystyczny, ale również innego rodzaju umiejętności.

Co ciekawe, żeby wykonać piękną fotografię rodzinną nie wystarczyłby jedynie właściwy aparat czy nawet dar. Niezbędna jest często także odmiana nastawienia, dobry pomysł, a również duża dawka wyrozumiałości. Czasem zdarza się tak, że dzieci są niezwykle smutne lub (zwłaszcza nastolatki) zwyczajnie nie są w najlepszym nastroju. Dlatego też niekiedy nawet idealny pomysł na sesję familijną nie może być wprowadzony w życie. W przypadku ludzi dorosłych jest oczywiście znacznie prościej, przy czym i tutaj czekają potencjalne problemy. Dla przykładu wiele osób zakłada nowe ubranie. W rezultacie jest duża możliwość, że nie będą się czuli wygodnie. A wtedy nawet jeden grymas mógłby wszystko popsuć.
fotos - odzież

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym duża ilość ludzi jest przyzwyczajonych do pozowania. W praktyce jednak okazuje się być to jedna z najmniej korzystnych sytuacji. Osoby uwiecznione w ten sposób wyglądają sztucznie i nienaturalnie. Nie moglibyśmy czuć się rozluźnieni, jeżeli ktoś każe nam się śmiać, trzymać dłoń na ramieniu siostry czy przenieść wagę na drugą nogę. To nierealne. O wiele lepiej byłoby wykonać serię nie pozowanych fotografii, np. na plaży.

Jeśli interesuje Cię tego rodzaju fotografia rodzinna Warszawa jest miejscem, w którym odnajdziesz fotografa, który jest w stanie zaoferować niezwykle pomysłowe kadry. A posiada w tego typu zleceniach wielkie, poparte bogatym portfolio, doświadczenie.

admin

View more posts from this author