misiowapolana.pl

dla dzieci i o dzieciach

Badania, które powinna zrobić kobieta spodziewająca się dziecka

kobieta w ciązy
Kobieta brzemienna to jest istotna sprawa. I to z bardzo wielu powodów. pierwszy, najważniejszy, jako ofiarowująca życie rodzicielka, jako przyszła mama, tak więc także z pokaźną dawką obowiązków, wyrzeczeń, zmiany sposobu dotychczasowego życia. Może właśnie, stąd też pojawiło się już tak dużo mitów mających związek z ciążą, iż warto o nich opowiedzieć.

ciężarna kobieta
Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
mówione są wszędzie, nieistotne czy mieszkamy na wsi czy w Poznaniu, we wiosce, w której żyje 20 rodzin czy w głośnej stolicy. adoptujemy je z domu rodzinnego, powtarzane są nam przez babki, dyskutowane pośród przyszłych mam zaczynają bytować własnym życiem. Nic odkrywczego, gdyż każde życiowe zdarzenie, jak ślub czy ciąża to tak duża sprawa, iż dzięki takiemu zaklinaniu realności sprawniej nam sobie poradzić z tym, co ma przyjść.

Jeżeli szukasz fascynujących informacji na prezentowany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta optymalna strona, na której znajdziesz informacje, które Cię zaciekawią.

Nie są to jednakże zwykłe zgryzoty przyszłych mam w stylu: czy częste dobre usg poznań nie stanowi zagrożenia dla płodu, ale prawdziwe perełki, jak: przechodzenie pod drabiną to ryzyko, że dziecko owinie się pępowiną…

Do kategorii tego typu złowrogich zabobonów pasuje zapewne stwierdzenie, że kobiecie w ciąży się nie odmawia, gdyż w przeciwnym razie zostaniemy zeżarci przez myszy. Aż krew mrozi w żyłach, lecz bez trudu to można sobie wizualizować i przyjąć taki przesąd, ponieważ obecny jest w codziennym życiu, np. w czasie czekania w kolejce lub pomocy w innych codziennych obowiązkach. Za żadne skarby nie odmawiajmy więc ciężarnej.

zabobon bywa również bardzo komiczny. Jeden z moich ulubionych mówi, aby nie patrzeć przez wizjer w drzwiach, gdyż to grozi, że nasz maluch będzie miał… zeza. Z czego wynika to przekonanie graniczące z pewnością, nie wiem, lecz łatwo sobie mogę wyobrazić, iż winne tu jest oko, które zbliżamy do wizjera, żeby coś dojrzeć. Tak je skrzywiamy, że opanuje to zachowanie nasze dziecko…

Dla kobiet, które marzą o dziecku na pewno spodoba się podpowiedź, że można szybko zajść w ciąże, wystarczy tylko usiąść na miejscu, które poprzednio zajmowała… tak, osoba ciężarna. Ktoś próbował? A co z panami, na nich też to działa? Taki mały figiel – dowiedz się więcej.

Na koniec kulinarne konotacje. Jeśli chcemy urodzić dziewczynkę potrzebny jest apetyt na słodycze, zaś jeśli marzymy o chłopcu wybierzmy potrawy ostre i kwaśne. I nie malujmy się w ciąży, miłe panie, ponieważ to najprostsza droga do tego, aby nasza córka w przyszłości zeszła na niewłaściwą drogę.