dla dzieci i o dzieciach

100 lat! – czyli w jaki sposób wyprawić urodzinki dla malucha

Domowy kinderbal na urodziny potomka to sposobność do zabawy nie wyłącznie dla dzieci. Kiedy odpowiednio się przygotujecie, sami także będziecie się świetnie bawić. Ostatnimi czasy niczym grzybki po deszczu, powstają kluby brzdąca, kafejki jak też bawialnie trudniące się organizacją urodzinowych zabaw.

Jednak kiedy dziecko jest małe, lepiej świętować w domu. Nadmiar gości oraz obce miejsce mogą być dla malucha męczące.

urodziny dziecka

Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com

Prócz tego przygotowanie urodzin w domu ma mnóstwo walorów: uczy potomka kooperacji, pokazuje mu, iż jest bardzo ważne, pozwala odnaleźć się w środku rodzinnych wydarzeń, tworzy piękne wspomnienia.

Wykonujemy zaproszenia na urodzinki malucha. Przekazywanie zaproszenia albo wysyłanie go pocztą jest to początkowa zapowiedź „wielkiego wydarzenia”. W przygotowanie zaproszeń dobrze jest włączyć malucha. Ułóżcie wspólnie tekst, napiszcie go odręcznie bądź na komputerze, a potem przylepcie na kolorowy papier. Pociecha może przystroić karteczki oraz koperty ołówkami, farbami, barwnymi pieczątkami. Przydadzą się wielobarwne balony. Powieście pęki baloników przy drzwiach do mieszkanka lub na bramie – gościom będzie łatwiej do was dotrzeć. Dziecko może narysować na balonikach flamastrami buźki z przeróżnymi grymasami. Z barwnego papieru wytnijcie trójkąty po czym sprawcie girlandy. Wypiekamy ciasteczka.

Zainteresował Cię ten materiał? Jeżeli tak, to sprawdź jeszcze ten świetne źródło (http://www.mikolaje.pl/). Sprawdź, to także będzie dla Ciebie godne uwagi.

Zachęćcie latorośl do wspólnego pieczenia ciastek.

Malec może mieszać skład, kształtować z ciasta placuszki, wykrawać serduszka foremkami, ozdabiać polewą jak też kolorową posypką. Zabawę w wypiekanie ciasteczek możecie też zorganizować w trakcie przyjęcia. Przygotujcie kruche ciasto, naszykujcie wałek, mąkę do podsypywania, stolnicę, formy jak też polewy do dekorowania.

By zamówić tort znajdź firmę wypiekającą torty dla dzieci czy też torty weselne, sprawdź również . Przespacerujcie się do marketu po papierową zastawę. Niech latorośl wyselekcjonuje talerzyki i kubeczki. Zaangażujcie również malucha do rozstawiania naczyń oraz serwetek na stole. Nie łudźcie się, że przysiądziecie w gronie rodziców przy herbacie oraz ciasteczku, a dzieci będą się grzecznie bawiły w pokoju obok. Są na to zbyt małe. Potrzebują klauna bądź czarodziejki, która pokaże, w co i jak się pobawić.

Doczytaj:

admin

View more posts from this author